понеделник, 20 юли 2015 г.

Подредиха рисунките от конкурса "С очите си видях бедата"

Традиционна изложба от Конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата” е експонирана във фоайето на Регионална библиотека „Дора Габе” от 20 юли 2015 г. Организатори на областния кръг са Регионална дирекция ”Пожарна безопасност и защита на населението” Добрич, Регионална библиотека “Дора Габе” и Регионален инспекторат по образование.
 Конкурсът за детска рисунка „С очите си видях бедата” се провежда за първи път през 2002 г. по инициатива на Държавна агенция „Гражданска защита”. По-късно името на конкурса беше променено на „Мисия Спасител”, а през тази година отново се връща първоначалното име като по-точно и емоционално. От  2006 година конкурсът прераства в Международен под егидата на Секретариата на Частичното споразумение за големите рискове към Съвета на Европа.
 Тази година по темата са рисували деца и младежи от общините: Тервел, Добрич, Шабла и Балчик. Допуснатите до областния кръг рисунки са 76. Двадесет и седем от тях са класирани за участие в Международния кръг, който ще се проведе през месец октомври 2015 г. в София.
 В своите рисунки участниците са изразили придобитите знания за оцеляване при различните бедствия. Те са нарисували образа на пожарникари и спасители, които всеки ден се борят с „бедата”, помагат на пострадали и спасяват човешки живот. Експозицията е съпътствана от библиотечни документи от фонда на библиотеката, запознаващи с подготовката и адекватната реакция при бедствия.

Организаторите канят жителите и гостите на Добрич да посетят изложбата.


Отличените участници:
Денислав Кадиров  – 7 г.
ЦДГ № 29 „Любимка” Добрич
І място, първа категория, първа възрастова група

Иван Георгиев – 6 г.
ЦДГ № 25 „Весела” Добрич
ІІ място, първа категория, първа възрастова група

Преслав Йорданов – 6 г.
ЦДГ № 8 „Бодра смяна” Добрич
ІІ място, първа категория, първа възрастова група

Глория Желева Симеонова - 8 г.
СОУ „Йордан Йовков” Тервел      
ІІІ място, първа категория, първа възрастова група

Валентина Стоянова Радкова – 9 г.
ОУ „Антим І” Балчик
ІІІ място, първа категория, първа възрастова група

Назан Алдин Ниази – 11 г.
СОУ „Л- Каравелов” Добрич
І място, първа категория, втора възрастова група

Станчо Георгиев– 14 г.
ОУ „Йордан Йовков” Добрич
ІІ място, първа категория, втора възрастова група

Йозджан Саит  - 11 г.
ОУ „Йордан Йовков” Добрич       
ІІ място, първа категория, втора възрастова група

Силвия Димитрова – 11 г.
ХГ „Св.Св. Кирил и Методий” Добрич
ІІІ място, първа категория, втора възрастова група

Елеонора Иванова Недева – 11 г.
ОУ ”Св.Св. Кл. Охридски” с. Дуранкулак
ІІІ място, първа категория, втора възрастова група

Григор Стоянов Григоров – 17 г.
СОУ „П.Р.Славейков” Добрич
І място, първа категория, трета възрастова група

Виктория Валентинова Барбова – 16 г.
СОУ „Св. Кл. Охридски”” Добрич
ІІ място, първа категория, трета възрастова група

Екатерина Николаева Ганчева – 15 г.
СОУ „Йордан Йовков” Тервел
ІІІ място, първа категория, трета възрастова група

Севда Райчева – 18 г.
СОУ ”Св.Св. Кл. Охридски” Добрич
ІІІ място, първа категория, трета възрастова група

Боряна Иванова - 9 г.
Ателие „Стела и Дара” – ОМЦ „Захари Стоянов” – град Добрич
І място, втора категория, първа възрастова група

Десислава Мирославова Иванова – 8 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІ място, втора категория, първа възрастова група

Жулиан Димов – 8 г.
Ателие „Стела и Дара” – ОМЦ „Захари Стоянов” – град Добрич
ІІІ място, втора категория, първа възрастова група

Сияна-Калина Добрева – 8 г.
Ателие „Стела и Дара” – ОМЦ „Захари Стоянов” – град Добрич
ІІІ място, втора категория, първа възрастова група

Стелияна Ненчева Стефанова –13 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
І място, втора категория, втора възрастова група

Елван Ерхан Неджати – 10 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІ място, втора категория, втора възрастова група

Иванина Тодорова Стефанова – 11 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІ място, втора категория, втора възрастова група

Виктория Пламенова Пенева – 10 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІІ място, втора категория, втора възрастова група

Иван Пенев Иванов – 11 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІІ място, втора категория, втора възрастова група

Радостина Георгиева Николова – 16 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
І място, втора категория, трета възрастова група

Димитър Здравков Иванов – 16 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІ място, втора категория, трета възрастова група

Христо Атанасов Христов – 17 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІ място, втора категория, трета възрастова група

Веселена Маринчева Халачева– 15 г.
ШИПИ към ОДК „Малкият принц” – град Тервел
ІІІ място, втора категория, трета възрастова група