събота, 21 април 2018 г.

Обявиха резултатите от конкурса „С очите си видях бедата“



В общински етап на Международен конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата“ взеха участие 247 деца и ученици.
Жури в състав:
Председател: Милена Алджабари– педагог в Художествена галерия – Добрич
           и  Членове:
1.      Пенка Димитрова – гл. уредник в Художествена галерия – Добрич
2.      Недко Недков – гл. уредник в Художествена галерия – Добрич
журира постъпилите рисунки  в Дирекция „Хуманитарни дейности“ и взе решение за класиране, както следва:

ПЪРВА КАТЕГОРИЯ:Деца и ученици от всички детски градини и училища

Първа група – от 7 до 10 години

I  място  Даяна Георгиева
СУ „П.Р.Славейков“

II мястоГеорги Николов
ДГ №9 „Пчеличка“

III  мястоЕлиза Иванова
ДГ №9 „Пчеличка“


Поощрителни награди:

1.Джем Кирчев
ДГ №8 „Бодра смяна“

2.Станимир Стоянов
ДГ №9 „Пчеличка“

3.Рая Донкова
ДГ №17 „Първи юни“

4. София Дачева
ДГ №18 „Дора Габе“


5. Рая Радева
ДГ №20 „Радост“

6.Борис Илиев
ДГ №23 „Звездица“

7. Траян Бойков
ДГ №23 „Звездица“

8.  Иванина Кавръкова
ДГ №25 „Весела“

9. Мартин Хинев
ДГ №27 „Слънчице“

10. Зара Петрова
ДГ №32 „Зорница“

11. Дария Маринова
ДГ №32 „Зорница“

12.Гюнеш Исмаил
Обединено училище „Йордан Йовков“

13.Лилия Велкова
ОУ „Христо Ботев“

14. Ивона  Смокова
ОУ „Христо Ботев“



Втора група – от 11 до  13  години

I място – Виктория Христова
СУ „Св.св. Кирил и Методий“

II място –Ива Абаджиева
СУ „П.Р.Славейков“

III място – Денислава Петкова
СУ „Св.св. Кирил и Методий“


Поощрителни награди:

1.Сияна Ангелова
СУ „Св.св. Кирил и Методий“


2.Катрин Койчева
 СУ „Св.св. Кирил и Методий“ 



Трета група – от 14 до 18 години


Поощрителна награда:
1.Калина Димитрова
СУ „Св.св. Кирил и Методий“



ВТОРА КАТЕГОРИЯ: Деца и ученициотпрофилирани паралелки, училища и школи по изобразително изкуство

Първа група – от 7  до 10 години

I  място – Лидия Жечева
 Школа „Велкова Арт Гитар“

II място – Велизара Георгиева
 Ателие „Стела и Дара“ - ОМЦ „Захари Стоянов“

III място – Симона Георгиева
 Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

Поощрителни награди:

1. Ивайла Баръмова
Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

2.  Калоян Добринов
СУ „Св. Климент Охридски“



Втора група – от 11 до  13 години

I място –Катерина Златева
 Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

 II място –Мария Великова
Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

III мястоЖулиан Димов
 Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

Награждаването ще се състои на 26.04.2018 г. от 10.00 ч. в ОМЦ „Захари Стоянов“, където ще бъде открита изложба с отличените рисунки.