вторник, 26 юни 2018 г.

Програмата за Фолклорен събор „Песни и танци от слънчева Добруджа” - Дебрене - 30 юни

Програма за празника на община Добричка и Фолклорен събор „Песни и танци от слънчева Добруджа” – Дебрене – 30 юни 2018 година
50– то юбилейно   издание

9,30 ЧАСА– Откриване  от  Кмета  на Община Добричка – инж.  Тошко  Петков
9,45 ЧАСА– Поздрав за участниците от танцов състав към НЧ „Христо Ботев-1941“ с.Батово

КОНКУРСНА ПРОГРАМА
ПЪРВА ЕСТРАДА
10,00 часа
1.Народен танцов ансамбъл „Колорит“, с. Каменка, Украйна
2.Школа по народно пеене към НУИ „Добри Христов“, гр.Варна
3.НЧ „Георги Тодоров -1940 ”, с.Владимирово, Община Добричка
4.НЧ „Пробуда-1896 ” с.Победа, Община Добричка
5.НЧ „ Иван Вазов -1941“,  с.Срацимир, Общ.Силистра
6.НЧ „Гео Милев-1940 ” с.Житница, Община Добричка

11.00 часа
7.НЧ „Просвета-1900“,  с.Соколово, Община Балчик
8.Пенсионерски клуб „Брацигово“, гр.Добрич
9.Клуб на пенсионера „Димят“, гр.Добрич
10.Пенсионерски клуб  „Европейски гласове“ гр.Добрич

12.00часа
11.Детска музикална школа от Украйна
12.НЧ „Нов живот–1941 ”,  с.Черна, Община Добричка
13. НЧ „Пробуда-1896 ” с.Победа, Община Добричка
14.НЧ „Стефан Караджа -1942 ” с.Смолница, Община Добричка, Рая Михайлова
15.гр.Ветово, Петър Николов Стойчев
16.Национално училище за фолклорни  изкуства „Филип Кутев“, гр.Котел

13.00часа
17.НЧ „Доростол – 1870“,  гр.Силистра
18.НЧ „Св.Св.Кирил и Методий – 1966“,  гр.Силистра
19.НЧ „Пеньо Енчев  -1929“,  с.Палаузово, Община Стралджа,  Област Ямбол
20.НЧ „Канев-Пробуда – 1924“, с.Горно Абланово, Община Борово, Област Русе
21.Клуб на пенсионера „Вяра“ и НЧ „Развитие-1894“,  с.Драгижево, Община Лясковец

14.00часа
КРАЙ НА ПЪРВА ЕСТРАДА




ВТОРА ЕСТРАДА
10.30 часа
1.НЧ „Напредък-1942“, с.Дончево, Община Добричка
2.НЧ „Стефан Караджа – 1943“, с.Средище, Община Кайнарджа, област Силистра
3.НЧ „Просвета-1940“  и ОУ „Васил Левски“, с.Хитово, Община Добричка
4.НЧ  „Димитър Минчев-1940“, с.Росеново, Община Добричка
5.НЧ „Добри Чинтулов-1941“,  с.Славеево, Община Добричка
6.НЧ „Светлина-1941“ с.Ведрина, Община Добричка

11.30часа
7.НЧ „Асен Златаров -1940“, с.Стефан Караджа, Община Добричка
8.НЧ „Пробуждане-1898“,  с.Ломница, Община Добричка
9.ОУ“ Христо Ботев“,  с.Стожер Община Добричка
10.НЧ „Христо Ботев -1941“, с.Батово Община Добричка
11.НЧ „Христо Ботев -1941“,  с.Методиево, Община Добричка
12.НЧ „Св.Св.Кирил и Методий-1942 ” с.Бенковски, Община Добричка

12.30часа
14.НЧ „Светлина -2007“,  с.Орешак, Община Аксаково
15.НЧ „Свобода-1897“,  с.Гурково, Община Балчик
16.НЧ „Свобода -1940“,  с.Граничар, Община Шабла
17.Дворец на културата гр.Измаил, Одесская, област Украйна
18.НЧ „Просвета-1940“ с.Царевец, Община Добричка
19. НЧ „Просвета-1940“  с.Плачи дол, Община Добричка
20. Пенсионерски клуб с.Плачи дол, община Добричка


КРАЙ НА ПРОГРАМАТА   14.00часа





ТРЕТА ЕСТРАДА
10.30 часа
1.НЧ „Стефан Караджа -1942 ” с.Смолница, Община Добричка
2.СУ „Св.Св.Климент Охридски“, гр.Добрич
3.НЧ „Никола Й.Вапцаров-1941” с.Стефаново,  Община Добричка
4.НЧ „Искра -1945“, с.Врачанци, Община Добричка
5.НЧ „Г.С.Раковски -1957“, с.Златия, Община Добричка
6.НЧ „Йордан Йовков-1941“,  с.Пчелник,  Община Добричка

11.30 часа
7.НЧ „Свобода-1940“,  с.Стожер, Община Добричка
8.НЧ „Христо Ботев-1941”, с.Козлодуйци,  Община Добричка
9.Пенсионерски клуб с.Крапец, Община Шабла
10.Пенсионерски клуб „Надежда“, гр.Шабла

12.30 часа
11.Пенсионерски клуб „Калинка Вълчева“, гр.Добрич
12.Клуб на пенсионера „Добруджански глас“,  гр.Добрич
13.НЧ „Йордан Йовков-1941“, с.Камен, Община Добричка
14.Група за обичаи „Родослав“,  гр.Днипро, Украйна
15.НЧ  „Просвета -1927“, с.Приселци, Община Аврен
16.Клуб на инвалида и пенсионера с.Бабук, Община Силистра
17.НЧ „Народен глас-1940“,  с.Вранино, Община Каварна
18.НЧ „Надежда -1941“, с.Видно, Община Каварна

13.30часа
19.НЧ „Народен будитеб-1940“, с.Българево, Община Каварна
20.НЧ „Н.Й.Вапцаров-1954“,  с.Септемврийци, Община Каварна
21.НЧ „Калиакра -1955“,  с.Могилище, Община Каварна



КРАЙ НА ПРОГРАМАТА  13,30 часа



ЧЕТВЪРТА ЕСТРАДА
10.30 часа
1.НЧ „Възраждане-1941”,  с.Одринци, Община Добричка
2.НЧ „Светлина -1940“, с.Ловчанци,  Община Добричка
3.НЧ „Асен Златаров -1940“,  с.Стефан Караджа, Община Добричка
4.НЧ „д-р Йосиф Йосифов -1884“, с.Карапелит, Община Добричка
5.Средно училище „Никола Вапцаров“,  с.Карапелит, Община Добричка
6.НЧ „Просвета-1941“,  с.Свобода, Община Добричка
7.НЧ „Петко Рачев Славейков-1942“,  с.Бранище, Община Добричка

11.30часа
8.НЧ „Димитър Минчев -1896“, с.Паскалево, Община Добричка
9.НЧ „Св.Св.Кирил и Методий  -1900“, с.Фелдфебел Денково, Общ.Добричка
10.НЧ 4Христо Ботев -1940“, с.Полковник Минково, Община Добричка
11.Детска школа гр.Хмельницкиьй  Украйна
12.Клуб на пенсионера „Лазар Спасов“ с.Спасово, Община  Ген.Тошево
13.Клуб на пенсионера кв.Рилци, гр.Добрич
14.НЧ „Бъдеще 1871“, с.Ботево, Община Аксаково

12.30часа
15.НЧ „Стефан Караджа-1942“, с.Малина, Община Ген.Тошево
16.Клуб на пенсионера  №2 гр.Ген.Тошево
17.НЧ „Александър Гичев-1907“,  с.Василево, Община Ген.Тошево
18.НЧ „Йордан Йовков-1943“,  с.Люляково,  Община Ген.Тошево
19.НЧ „Просвета -1901“,  с.Оброчище, Община Балчик

13.30часа
20.НЧ „Вичо Иванов-1929“,  с.Петров дол, Община Провадия
21.НЧ „Христо Ботев-1901“,  с.Зафирово, Община Главиница, Област Силистра

14.00 часа




                                         КРАЙ НА ПРОГРАМАТА



ПЕТА ЕСТРАДА
1.НЧ „Йордан Йовков -1941“,  с.Котленци, Община Добричка
2.НЧ „Захари Стоянов-1940” ,с.Овчарово,  Община Добричка
3. НЧ „Йордан Йовков -1941“, с.Котленци, Община Добричка
4.НЧ „Учител-1906“, с.Слънчево, Община Аксаково
5.НЧ „Груди Филипов-1940”  с.Божурово, Община Добричка

11.30 часа
6.Кметство с.Дебрене Община Добричка
7.НЧ „Пробуда -1941“, с.Кардам, Община Ген.Тошево
8. НЧ „Захари Стоянов-1940” с.Овчарово,  Община Добричка
9.Клуб на пенсионера с.Кардам, Община ГенТошево
10.НЧ „Миролюбие-2015“, с.Гъбарница,  Община Ветрино

12.30часа
11.Детски вокален колектив „Весели дзвиночки“, с.Чабань  Киевски район Украйна
12.НЧ „Пробуда – 1910“, с.Алеково, Община Алфатар
13.НЧ „Васил Левски -1959“, гр.Балчик
14.Пенсионерски клуб „Здравец -2013“,  с.Победа, Община Добричка
15.Пенсионерски клуб  „Европейски гласове“ гр.Добрич
16.НЧ „Филип Кутев -2007“, гр.Варна

13.30часа
17.НЧ „Св.Св. Кирил и Методий – 1897“, с.Пчеларово, Община Добричка
18.НЧ „Напредък-1920“, с.Чайка, Община Провадия
19.НЧ „Филип Кутев -2007“, гр.Варна
20.НЧ „Добри Чинтулов -1941“, с.Воднянци, Община Добричка
21.НЧ „Христо Смирненски – 1941“, с.Сенокос, Община Балчик

КРАЙ НА ПРОГРАМАТА     14.00 часа
Организационният комитет уведомява, че при лошо (дъждовно) време, конкурсната програма ще се проведе по естради в читалищета в 5 населени места:
НЧ с. Стожер – Първа естрада
НЧ с. Стефаново – Втора естрада
НЧ с. Дончево – Трета естрада
НЧ с. Бранище – Четвърта естрада
НЧ с. Победа – Пета естрада